Mycie samochodu po zimie

Zima jest porą roku, która ani trochę nie oszczędza karoserii naszego samochodu. W momencie, kiedy śnieg i mróz odchodzą w nieznane, dobrze jest kupić porządne auto kosmetyki i przystąpić do dzieła.

Pierwsze kroki

kosmetyki w myjniGruntowne mycie dobrze jest rozpocząć od spłukania całego auta myjką ciśnieniową. Takie urządzenie pozwoli nam bez żadnego wysiłku usunąć błyskawicznie piasek i sól. Po myciu wstępnym przychodzi pora na kolejne czyszczenie, które ma na celu przygotowanie lakieru do czynności, jaką jest glinkowanie. Wiedząc już, w jakiej dokładnie kondycji jest lakier można się w razie potrzeby pokusić o zakup środka, jakim jest pasta polerska.

Warstwa ochronna

Na samym końcu przychodzi pora na woskowanie. Na rynku wosk dostępny jest w następujących postaciach:

  • jako wosk twardy
  • jako wosk w płynie

Pierwszy z wymienionych cechuje się nadzwyczajną trwałością. Bywa, że czasem jest w stanie utrzymać się nawet do roku od momentu nałożenia go.

Wosk w płynnej postaci jest niezwykle łatwy do aplikowania. Pokrycie nim całego auta powinno nam zająć relatywnie niewiele czasu. W sprzedaży dostępne jest kilka szamponów z jego zawartością.

Udany zakup

W poszukiwaniu dobrych cen zestawów lub poszczególnych środków warto skorzystać z komputera z dostępem do internetu. W sklepach internetowych bardzo często można trafić na promocje i otrzymać do zamówienia gratis taki jak np. letni płyn do spryskiwaczy. Przy kolejnych zamówieniach mamy szansę na dodatkowe rabaty w ramach oferty skierowanej dla stałych klientów.