Skuteczny płyn do spryskiwaczy

Przednia szyba w samochodzie to rzecz święta. Utrzymanie jej w należytej czynności to obowiązek każdego kierowcy. Zaniedbania w tym zakresie mogą być przyczyną tragedii na drodze, dlatego nie należy tego zalecenia w żaden sposób bagatelizować.

Pomocne spryskiwacze

spryskiwacz wycieraczek płynKto wie, jak dzisiaj wyglądałoby podróżowanie, gdyby nie wynaleziono spryskiwaczy. Zapewne musielibyśmy często stawać na poboczu i czyścić szybę ręcznie. Na szczęście wynalazek ten wprowadzono bardzo szybko do powszechnego użytku i dzisiaj znajduje się on na liście wyposażenia podstawowego w każdym samochodzie na świecie opuszczającym mury fabryki. Co do zasady wyróżniamy:

  • płyn do spryskiwaczy w płynnej postaci
  • płyn do rozpuszczania w postaci tabletek

Na rynku dostępne są także koncentraty, które wydają się bardzo opłacalne, ponieważ z jednej buteleczki można uzyskać nierzadko przeszło dwadzieścia litrów płynu zdatnego do użycia.

Tabletki to stosunkowo nowy wynalazek. Ich stosowanie przedstawia się następująco: do napełnionego wodą zbiornika wrzucamy kapsułkę, która po chwili rozpuszcza się całkowicie. Cała operacja zajmuje mniej niż pięć minut. To bardzo dobra opcja w sytuacjach awaryjnych, gdyż w schowku zmieścimy sporo takich tabletek, które będziemy mogli użyć, kiedy w pobliżu nie będzie żadnej stacji benzynowej.

Gdzie się zaopatrzyć?

Najlepszą opcją w przypadku chęci wysokiej jakości płynu jest odwiedzenie sklepu internetowego, w którym sprzedawane są auto kosmetyki. Na ogół w asortymencie takich jednostek można znaleźć artykuły od wszystkich wiodących producentów na rynku.