Polecane oleje samochodowe

oleje do silników

Wiadomo nie od dzisiaj, że w przypadku każdego silnika pracującego w samochodzie smarowanie to podstawa. W większości przypadków kierujący doskonale o tym wiedzą, dlatego często kontrolują stan wskaźnika i uzupełniają ewentualne ubytki.

Bez oleju ani rusz

W każdym samochodzie poruszającym się po drogach zalane są następujące oleje samochodowe:

  • silnikowy
  • przekładniowy

Pierwszy z nich ma za zadanie zapewnienie odpowiedniego smarowania jednostce napędowej. W składzie takiego oleju znajdziemy rozmaite dodatki, które polepszają ich właściwości. W przypadku chęci uzupełnienia ubytku bardzo istotną informacją jest fakt, na jakim dokładnie produkcie pracował dany silnik. Oznaczenia typu 10W40 zostały umieszczone na bańce nieprzypadkowo.

Skrzynia biegów to jeden z elementów, którego nieustannie używa się podczas jazdy. Nic więc dziwnego, że trzeba jej zapewnić właściwe smarowanie, w innym wypadku, dojdzie do jej kompletnego zniszczenia. Olej do skrzyni biegów wymienia się o wiele rzadziej, niż ten, który znajduje się w silniku.

Przyjemny zakup

O ile wymianę oleju ciężko jest wykonać samodzielnie, to jego zakup nie powinien nikomu sprawić problemu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dobrze jest skonsultować się ze sprzedawcą, który powinien znać odpowiedzi na wszystkie zadane przez nas pytania. Każdy, kto nie dysponuje odpowiednią ilością czasu, doceni zakupy w sklepie internetowym, gdzie oprócz tego będzie mógł nabyć przykładowo płyn do chłodnicy.